Moja Opinia/Recenzja MODECOM XINO Z25 X2

Tutaj możesz się podzielić swoją opinią, recenzją na temat swojego telefonu/ tableta z Androidem

Moja Opinia/Recenzja MODECOM XINO Z25 X2

PostPost: #1 przez cen16 » 6 lut 2014, o 19:20

Obrazek

Parametry tego urządzenia dostępne tutaj: [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
Posiadam ten telefon od kilku dni kupiłem go w przedsprzedaży w sklepie MODECOM za 299zł
Po rozpakowani bardzo mi się spodobała tylna klapka, jest ona pokryta czymś co imituje gumowany plastik jest to jednak w 100% plastik ale wrażenie robi niezłe.

Obrazek

Ogólnie obudowa jest bardzo dobrze spasowana nic nie trzeszczy ani nie skrzypi bardzo mi się spodobał malutkie nóżki w okolicy tylnego głośnika dzięki nim nie zagłusza się muzyki kiedy telefon leży na stole.
Niestety po drugiej stronie niema już takich nóżek, obiektyw aparatu jest lekko wysunięty, boje się że po dłuższym czasie się porysuje.
Producent fabrycznie nakleja folie na wyświetlacz niestety nie jest to folia poliwęglanowa i bardzo łatwo zbiera rysy.
Po uruchomieniu bardzo dużym zaskoczeniem było to ze dolne przyciski funkcyjne nie są podsiwiane, oczywiście mozna się do tego przyzwyczaić ale jednak uważam to za sporą wadę telefonu.

Obrazek

Czułość na dotyk jest idealna wystarcz muśnięcie i ekran od razu reaguje.
Widoczność w słońcu, wyświetlanie kolorów i kąty widzenia są bardzo dobre.
Smartphon działa na androidzie 4.2.2 i co do działania interfejsu nie mam żadnych zastrzeżeni nie zauważyłem żadnych przycięć wszystko działa bardzo płynnie i przyjemnie.
Mile mnie zaskoczyło to że procesor jest taktowany zegarem 1.3GHza a nie jak twierdzi producent 1.2GHza
W benchmarku antutu XINO Z25 X2 uzyskuje około 10500 punktów.
Aparat fotograficzny to zdecydowanie najsłabsza strona tego telefonu zarówno ten na przodzie jak i na tyle.
Głośnik do słuchania muzyki jak na te półkę cenową jest zaskakująco dobry nie jest to jakiś najlepszy głośnik montowany w telefonach ale zdecydowanie daje sobie rade.
W bliźniaczym modelu Quantum 4 były problemy z jakością rozmów w tym ja nie mam żadnych zastrzeżeni.
Jakość rozmów jest taka sama jak w mojej starej xperi X8.
Połączenie z skonfigurowanym wi-fi następuje w 3-5 sekund po naciśnięciu uruchomienia wi-fi na telefonie i działa znacznie lepiej niż w wspomnianej X8.
Natomiast GPS dość długo wyszukuje satelity jednak kiedy już znajdzie działa bez zarzutu bardzo dobrze trzyma połączenie.
Czas pracy na baterii to około 12 godzin przy dość intensywnym używaniu/testowaniu, przy przeciętnym używaniu bateria powinna spokojnie wytrzymać bez ładowania 48 godzin.
Ogólnie telefon oceniam na 8/10
Polecam go wszystkim którzy szukają taniego, eleganckiego i dobrego telefonu i nie przeszkadza im słaby aparat fotograficzny.
Jeżeli znajdziecie gdzieś teraz telefon za około 350zł to jest to idealny stosunek ceny do jakość.
Zachęcam do zadawania pytani na temat telefonu, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Autor: cen16
Specjalnie dla droid-apps.pl
  • 2

Dziękuje za wszystkie kciuki w górę.
VIP

Telefon: XINO Z25/A73
ROM: 4.0.3 ICS
GG: 6425120
Reputacja: 616

Re: Moja Opinia/Recenzja MODECOM XINO Z25 X2

PostPost: #2 przez nunek1407 » 6 lut 2014, o 20:31

Fajny fonik, za niewielką cenę <cwaniak>
  • 0

[[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]

Telefon: LG L9 P760
ROM: 4.1.2
Reputacja: 9

Re: Moja Opinia/Recenzja MODECOM XINO Z25 X2

PostPost: #3 przez marcinpl264 » 7 lut 2014, o 19:02

Słaby aparat fotograficzny to duża wada jak dla mnie... Otóż dlatego, gdy jadę gdzieś na wycieczkę, to towarzyszy mi mój smartfonik, którym robię dużo zdjęć ciekawych obiektów :) I te 5MPix w zupełności daje rade + AF i lampa błyskowa LED.

Oczywiście jeśli ktoś poszukuje swojego pierwszego dość dobrego smartfona za niewielkie pieniądze, to ten opisany w tym temacie powinien w zupełności wystarczać :)
  • 0

Admin Techniczny

Telefon: iPhone 5S
ROM: iOS 11.0.1
Tablet: iPad Mini 2
ROM: iOS 11.0.1
Reputacja: 311