Android Gry - Android Aplikacje - Android Nawigacje GPS
Największe forum z darmowymi grami i aplikacjami na Androida. Serwis oferuje pełne wersje aplikacji do pobrania za darmo.

Jak uratować zalany telefon

Porady, triki dotyczące telefonów i Androida

Jak uratować zalany telefon

Postprzez arekbis » 10 sty 2013, o 20:19

Czy wpadnie do wody, czy wylejemy na niego colę - telefon czasem lubi się zamoczyć. Co wtedy robić?

Obrazek
(fot. chip.pl)

Każda płyta główna reaguje inaczej na zamoczenia, a reakcja jest także uzależniona od rodzaju płynu oraz miejsca zalania. Wbrew panującym opiniom, prawie nigdy nie wystarcza osuszenie telefonu lub laptopa. Zdarza się jednak, że jest to skuteczne działanie. Scenariusz w przypadku zalania jest w każdym przypadku podobny. Oto garść porad przygotowana przez eksperta Serwisu Strefa Napraw:

- Nie włączaj telefonu, próba uruchomienia komórki może tylko pogorszyć sytuację i spowodować tzw. „zwarcia”.
- Jak najszybciej wyjmij baterię (o ile to możliwe) oraz kartę SIM z zalanego telefonu, dzięki temu zapewnisz swojej komórce dostęp powietrza, które osuszy mokre elementy, a przede wszystkim unikniesz kolejnych uszkodzeń (urządzenie z włożoną bateria cały czas otrzymuje napięcie).
- Nie kładź telefonu na kaloryferze, ani nie susz go suszarką, ponieważ zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do trwałych uszkodzeń tj. braku przewodzenia.
- Wyczyść komórkę środkami do czyszczenia elektroniki, albo innym płynem zawierającym alkohol, najlepszy będzie spirytus, który zapobiega korozyjnemu działaniu wody.
- Można także włożyć urządzenie do ryżu, który pochlania wilgoć, jednak uważaj, żeby ziarenka nie dostały się do środka sprzętu.
- Pozostaw telefon w ciepłym, suchym miejscu i poczekaj aż wyschnie, zachowaj cierpliwość, ponieważ przedwczesne próby włączania komórki mogą jeszcze bardziej uszkodzić urządzenie.
- Po upływie kilku godzin włóż baterię i podłącz telefon do ładowania.
- Urządzenie może zacząć działać. Należy jednak pamiętać, że w komórce mogą zacząć rozwijać się korozje, które powodują pojawianie się rożnych usterek. Ognisk korozji sami już niestety raczej nie usuniemy, ale może zrobić to za nas serwis.

Źródło:CHIP
  • 3

arekbis
Przyjaciel

Telefon: myPhone Next-S
ROM: 4.2.1 Jelly Bean

Re: Jak uratować zalany telefon

Postprzez Brechtak » 10 sty 2013, o 22:10

pamiętam że kiedyś mi się utopiła nokia 6210 navigator niestety dostała zwarcia i włączyła się sama...w końcu jej nie naprawiłem bo wymiana płyty głównej przerastała wartość używanego smartfona:P
  • 0

Brechtak

Telefon: Neo V
ROM: 4.0.4

Postprzez Saemon » 10 sty 2013, o 23:26

Przydatny tekst, każdy powinien wiedzieć co w takiej sytuacji robić.
  • 0

Saemon
The Administrator
Przyjaciel

Telefon: Galaxy Note N7000
ROM: Android 4.4
Tablet: GoClever A73
ROM: Android 4.0.4

Postprzez Jarko327 » 18 lis 2013, o 23:56

Bardzo dobrym środkiem na usuwanie wilgoci jest aceton, przynajmniej tak słyszałem, osobiście nigdy tego nie sprawdzałem i jeśli ktoś może to niech się do tego odniesie.

Pozdrawiam.
  • 0

Jarko327

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez benec » 18 lut 2014, o 19:47

Kiedyś telefon wpadł mi do piwa - szkoda, że wcześniej go nie przeczytałem ;/
  • 0

benec

Tablet: Shiru Shogun 10

Postprzez Mucha_k » 4 sty 2015, o 21:40

ja korzystałam z wersji: wrzuć do ryżu. skuteczna!
  • 0

Mucha_k